Serwisant sprzętu komputerowego - miejsce pracy Bytom.
Data publikacji oferty 18.11.2019 r.

Główne obowiązki:
- Przyjmowanie laptopów, oraz komputerów stacjonarnych do naprawy;
- Diagnozowanie usterek w/w sprzętu lub zainstalowanego na nim oprogramowania;
- Wycena naprawy oraz przedstawianie klientowi oferty na naprawę;
- Naprawa sprzętu oraz przetestowanie poprawności wykonanej naprawy;
- Wydanie sprzętu klientowi.
- Wykonywania napraw komputerów przywiezionych ze zleceń w firmach;
- Wykonywania prostych i powtarzalnych zadań administracyjnych;
- Personalizacja komputerów pod przyszłych użytkowników końcowych.

Oferujemy:
- Umowę o pracę na pełny etat;
- Praca 7-15 / 9-17. W systemie tydzień na tydzień;
- Wynagrodzenie stała podstawa + miesięczna premia;
- Zdobycie doświadczenia zawodowego lub poszerzanie posiadanej wiedzy;
- Telefon oraz laptop służbowy;
- Możliwość awansu na stanowisko specjalisty ds. obsługi informatycznej;

Wymagania:
- Jesteśmy grupą pasjonatów informatyki.
Poszukujemy osoby która podobnie jak my traktuje informatykę jako hobby i wiąże swoją przyszłość z tym zawodem. Z zatrudnioną osobą chcemy zawrzeć długotrwałą współpracę, przekazywać jej naszą wiedzę jak i czerpać w przyszłości z jej doświadczenia.
Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia zawodowego jedyne czego wymagamy to co najmniej skończone technikum elektroniczne / informatyczne , możesz być też w trakcie studiów niestacjonarnych w kierunku informatyka / elektronika / lub pokrewnym. Jeżeli posiadasz doświadczanie w tym lub pokrewnym zawodzie i możesz to udokumentować, nie jest dla nas ważne jaką szkołę skończyłeś.
Musisz posiadać wiedzę z zakresu systemów operacyjnych Windows, i popularnych programów użytkowych. Musisz znać się na budowie i funkcjonowaniu komputera stacjonarnego i laptopa. Musisz posiadać podstawową wiedzę z zakresu sieci komputerowych oraz zdolności manualne pozwalające ci na rozkręcenie i skręcenie laptopa. Z czym szerszą wiedzą do nas przyjdziesz tym lepiej.
Praca wymaga kontaktu z klientem ,który czasem nie jest w stanie dokładnie opisać problemu z jego urządzeniem. Jednocześnie może się zdarzyć że osobie nietechnicznej będziesz musiał w sposób dla niej zrozumiały opisać usterkę , powód jej wystąpienia oraz sposób jej usunięcia. Z tych powodów musisz posiadać dobre umiejętności komunikacyjne ,cechować się wysoką kulturą osobistą i cierpliwością.
- Posada o którą się ubiegasz wymaga stałego rozwiązywanie problemów jeśli: posiadasz umiejętność łączenia faktów, masz niezłą pamięć, problemy motywują cię do ich rozwiązania, oraz cały czas uzupełniasz swoją wiedzę. To jesteś osobą której szukamy.
Będziemy od ciebie także wymagali. Samodzielnci: po okresie próbnym chcielibyśmy żebyś był w stanie sam pokierować swoją pracą; Dokładności: nie ma czasu na niedoróbki i poprawki po sobie; Doskonałej organizacja czasu pracy: jak się da robimy kilka rzeczy jednocześnie np. sprawdzanie plików programem AV na jednym komputerze, instalacja systemu na drugim; Skrupulatności: w wypełnianiu dokumentacji ze zleceń oraz pozostałej dokumentacji firmowej. Uczciwości.
Musisz posiadać prawo jazdy kat. B, kilka razy w tygodniu na pewno zdarzy ci się prowadzić służbowe auto.
Wiemy dużo i będziemy cię wspierać naszą wiedzą szczególnie na początku oraz później przy rozwiązywaniu nowych dla ciebie problemów. Równocześnie będziemy wymagać do ciebie wyszukiwania rozwiązań we własnym zakresie. Z doświadczenia wiemy że najszybciej rozwiązania znajdziesz na na stronach anglojęzycznych więc wymagamy znajomości angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne szukanie informacji.
- Nie musisz koniecznie znać się na lutowaniu, tym będzie zajmował się ktoś inny. Wymagamy jednak żebyś po okresie próbnym potrafił zdiagnozować i naprawić usterkę w oparciu o: sprzęt diagnostyczny, programy diagnostyczne, nabytą wiedzę, intuicję, podpowiedzi kogoś kto być może borykał się z podobnym problemem, informacje znalezione w internecie.

Forma kontaktu:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji ( zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U nr 133 poz. 883)”.

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę , oraz sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności na miejscu. Jeżeli masz długi okres wypowiedzenia ,a będziemy chcieli cię zatrudnić cierpliwie na ciebie poczekamy.